Kdo chce víc, nemá nic

Lékařka z Orlickoústecka se stala obětí podvodu, když přišla o miliony korun kvůli falešné investiční nabídce. V loňském srpnu ji na sociální síti zaujala reklama, která slibovala výhodné investice. Po kliknutí na odkaz a vyplnění formuláře byla kontaktována zástupkyní společnosti, která ji spojila s makléřem. Podmínkou investování byl vstupní poplatek necelých 6 tisíc korun.

Makléř ženu kontaktoval a provedl ji systémem obchodování na platformě. Ten se zdál být důvěryhodný, a tak se lékařka rozhodla pro počáteční investici ve výši 1 000 eur. Postupně však byla kontaktována dalšími údajnými makléři prostřednictvím sociálních sítí a telefonu. Obdržela také smlouvu o investování, zřídila si účet a krypto peněženku a začala posílat větší částky.

Od září do prosince 2024 pravidelně posílala peníze dle instrukcí makléřů, včetně poplatků za údajné chybný provedné platby. V říjnu se o investici svěřila manželovi, protože ji začaly být poplatky podezřelé. Přesto dál posílala peníze v naději, že se dostane ke svým investovaným penězům. Nakonec však byla nucena obrátit se na policii poté, co zjistila, že byla podvedena. Ztráty rodiny dosáhly přibližně 7 milionů korun a navíc mají úvěr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *